Grūtniecība, nenoliedzami, ir viens no dzīves skaistākajiem posmiem. Tās laijā sievietes ķermenis piedzīvo virkni dažādu pārmaiņu. Šīs pārmaiņas skar ne tikai sievietes labsajūtu, bet arī ķermeņa vizuālo izskatu. Protams, ka tā daļa, kura piedzīvo lielākas izmaiņas, ir vēders. Dažreiz pēc grūtniecības tas vairs neatgūst savu iepriekšējo izskatu. Kāpēc tā notiek un kā rīkoties šādos gadījumos?

Kas ir diastāze?

Grūtniecības laikā sievietes vēders ļoti izmaiņa savu izmēru un formu. Un tas ir pašsaprotami, jo tur attīstas jaunas cilvēks! Taču nereti arī pēc grūtniecības vēdera āda izskatās izstiepta un “bezformīga”. Vairumā gadījumu pie vainas ir diastāze. Tā pēc savas būtības ir sprauga starp vēdera muskuļiem. Parasti to izraisa saistaudu vājums.

Palielinoties vēderu staipās arī baltā saite jeb linea alba, kas atrodas vēdera priekšpusē. Parasti šī saite paliek plānāka un izstaipās. Gandrīz vienmēr kādu laiku pēc bērna piedzimšanas šī saite atgriežas savā iepriekšējā stāvoklī, taču dažos gadījumos šis bojājums ir tik stipra, ka bez palīdzības to labot nav iespējams.

Kā cīnīties ar diastāzi?

Lai tiktu vaļā no diastāzes, ir iespējams nodarboties ar speciālu cirpšanu, kuru var veikt arī mājas apstākļos. Tādos gadījumos palīdzība ir jāmeklē pie fizioterapeita. Taču ja saites izstiepums ir pārāk liels un izteikts, izmaiņas ir neatgriezeniskas. Taču arī tādās situācijās ir risinājums – plastiskā ķirurģija.

Vēdera plastika ir ļoti mūsdienīga, inovatīva un droša procedūra, kuras laikā var tikt vaļā no gandrīz jebkāda veida vēdera problēmām. Un diastāze ir to skaitā!

Ķirurgs novērtēs jūsu vēdera stāvokli un ietiks, kāda vēdera plastika jums ir nepieciešama – mini vēdera plastika vai pilna vēdera plastika. Šo divu operāciju galvenā atšķirība ir audu apjoms, kurš tiek skarts un vēdera zonas, kur operācija tiks veikta. Jo lielāks bojājuma apmērs, jo lielāka operācija ir nepieciešama.

Pati plastiskā operācija ir pilnīgi droša, jo tiek veikt zem anestēzijas. Operācijas rezultāts parasti ir maksimāli iepriecinošs, jo tas ir manāms jau pāris nedēļas pēc operācijas. Gadījumā, ja jūs izvēlaties veikt operāciju pie laba un sertificēta plastiskā ķirurga, plakans un tvirts vēders jums ir garantēts!

Ko darīt, ja ir diastāze?