Vai jūsu birojā ir vieta grāmatvedei? Vai jūsu budžetā ir pietiekams finansējums, lai algotu iekšējo grāmatvedi, kas ikdienā atradīsies birojā? Vai jūs esat gatavi komandā uzņemt vēl vienu darbinieku? Ja atbilde uz šiem jautājumiem ir nē, iespējams, der apsvērt variantu grāmatvedības pakalpojumus uzticēt ārpakalpojumu sniedzējam.

Kā izvēlēties grāmatvedi?

Ja izvēlaties sadarboties ar ārpakalpojumu sniedzēju, atliek vien izvēlēties īsto biroju vai profesionāli, ar kuru strādāsiet. Kā to izdarīt? Viens no risinājumiem ir apjautāties saviem radiem un draugiem par viņu pieredzi, jo tieši pazīstamu cilvēku rekomendācijas ir labākais un uzticamākais izvēles variants. Ja šādus ieteikumus nav iespējams saņemt, šobrīd plašas ir izvēles iespējas, izmantojot dažādas interneta platformas – teju katram ārpakalpojumu grāmatvedības uzņēmumam nu jau ir sava mājas lapa vai konts sociālajos tīklos, kas radīs priekšstatu par darbības principiem un to, vai tie atbilst jūsu iecerētajam.

Kā uzsākt sadarbību?

Kad piemērotākais ārpakalpojumu sniedzējs izvēlēts, atliek vienoties par darbu apjomu. Ārpakalpojumā var veikt gan pilnu grāmatvedības darbu klāstu, gan tikai daļu darbu, piemēram, atskaišu un pārskatu sagatavošanu. Viss atkarīgs no konkrētā uzņēmuma vajadzībām un iespējām. Par sadarbību, protams, tiek slēgts līgums, kurā tiek atrunāti visi būtiskākie aspekti, ko abas puses ievēro turpmākajā sadarbībā.

Kas tālāk?

Līdz ko līgums ir noslēgts, sākas atbildīgākā, bet arī vienkāršākā sadarbības daļa. Turpmāk grāmatvedības jautājumu risināšana būs konkrētu personu pārziņā, tāpēc uzņēmuma vadībai par to nebūs jādomā. Atliks vien regulāri nosūtīt nepieciešamos dokumentus. Ārpakalpojumu grāmatvedis noteikti informēs par dokumentiem, kas nepieciešami, un ērtākajiem sadarbības modeļiem. Šobrīd lielākoties sadarbība notiek elektroniskā formātā, taču te būtiski parūpēties par daru drošību, lai informācija nonāk tikai pie īstajiem adresātiem. Kopš šī gada jūlija ārpakalpojumu grāmatveži tiek licencēti, kas ir kā papildu kvalitātes garants.

Kā notiek sadarbība ar grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju?