21. gadsimtā skaists, tvirts un veselīgs ķermenis ir teju katra cilvēka sapnis. Lai šo sapni sasniegtu cilvēki ir gatavi stundām ilgi pavadīt sporta zālē un ievērot daudz dažādu diētu. Taču dažreiz ar to nav pietiekami, un dažādu iemeslu dēļ mērķis iegūt slaidu ķermeni nav piepildāms. Šādos gadījumos cilvēki nereti vēršas pēc palīdzības pie plastiskā ķirurga. Kuros gadījumos tauku atsūkšana ir vislabākais risinājums un vai to ir iespējams veikt pilnīgi visiem? Uz šiem jautājumiem mums sniegs atbildes Latvijas vadošais plastiskais ķirurgs dakteris Jānis Zaržeckis.

Kuros gadījumos veic tauku atsūkšanu?

Tauku atsūkšana ir plastiskā operācija, kuras laikā ir iespējams atbrīvoties no taukaudiem kādā konkrētā problemzonā. Mēdz būt gadījumi, kad kaut kādu iemeslu dēļ pacients nespēj atbrīvoties no liekām tauku šūnām, piemēram, uz vēdera, zem zoda, uz apakšstilbiem, ciskām utt. Tam var būt dažādi iemesli – anatomiskas īpatnības, kad tauki vienkārši uzkrājas tikai vienā vietā, hormonāli traucējumi vai iedzimtas slimības. Šādi cilvēki parasti ievēro veselīgu dzīvesveidu, seko līdzi savam uzturam, sporto, bet rezultāts nemainās – neskatoties uz labu fizisko formu, problemzonās vienalga ir taukaudi. Tādiem pacientiem liposakcija jeb tauku atsūkšana ir lielisks risinājums. Pēc operācijas iegūtais rezultāts saglabājas visa mūža garumā un problēma tiek atrisināta.

Turpinot tēmu, šeit raksts par krūšu palielināšanas operācijas mītiem un patiesību – http://www.bdaugava.lv/zinas/krusu-palielinasana-miti-un-patiesiba/.

Kādos gadījumos tauku atsūkšana nav iespējama?

Kad pacients atnāk uz konsultāciju, plastiskajam ķirurgam ir rūpīgi jāizvērtē pacienta veselības stāvoklis un anatomiskas īpatnības. Mēdz būt gadījumi, kad operāciju veikt nav iespējams. Svarīgi saprast, ka tauku atsūkšana ir metode, ar kuras palīdzību var mainīt ķermeņa aprises un novērst tauku uzkrāšanos problemzonā, taču tā nav svara zaudēšanas metode. Ja pacientam ir liekais svars un tā ķermeņa masas indekss ir stipri paaugstināts, liposakcija nebūs risinājums. Šādiem pacientiem jebkura ķirurģiska iejaukšanās var būt bīstama, tāpēc pirms operācijas ārsts var nozīmēt diētu, un tad, kad pacienta svars samazināsies, viņam būs iespējams veikt operāciju. Tieši šī iemesla dēļ ir tik svarīgi rūpīgi izvēlēties atbilstošu plastisko ķirurgu ar vairāku gadu pieredzi. Laba plastiskā ķirurga izvēle ir būtisks aspekts,  lai operācijas rezultāts sniegtu vislabāko gaidāmo rezultātu. Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikā strādā pieredzējušu speciālistu komanda, kas sniedz vislabāko pacientu aprūpi, konsultācijas līdz pilnīgai atveseļošanai un nodrošina vislabāko iespējamo rezultātu, kurš noteikti neliks jums vilties!

Kad apsvērt tauku atsūkšanu?