Gudrības zoba ekstrakcija ir ķirurģiska procedūra, lai atbrīvotos no viena vai vairākiem gudrības zobiem. Tie ir četri pastāvīgie pieaugušie zobi, kas atrodas pašā mutes aizmugurē – augšpusē un apakšā. Ja gudrības zobam nav vietas augšanai, kā rezultātā rodas sāpes, infekcija vai citas zobu problēmas, iespējams, tas būs jāizrauj.

Kad veic operāciju?

Ja zobi ir saspiesti. Tā kā tie ir tik dziļi mutē, gudrības zobi var nešķilties normāli. Tie var būt saspiesti žokļa kaulā vai smaganās, kas var radīt sāpes.

Ja tie nāk nepareizā leņķī, var spiesties klāt citiem zobiem un žoklī nebūs vietas gudrības zobiem. Ja tos nevar sasniegt un veikt pilnvērtīgu higiēnu.

Operācijas norise

Gudrības zoba ekstrakcijas laikā jūsu zobārsts vai mutes ķirurgs veiks iegriezumu smaganu audos, lai atklātu zobu un kaulu, sadalīs zobu daļās, ja to ir vieglāk izņemt gabalos, izņems zobu, attīrīs izņemtā zoba vietu un aizšūs brūci, lai gan tas ne vienmēr ir nepieciešams.

Kā arī virs ekstrakcijas vietas tiek uzlikta marle, lai kontrolētu asiņošanu.

Pēcoperācijas posms

Katrs cilvēks uz anestēziju reaģē atšķirīgi. Ja jums bija vispārēja anestēzija vai joprojām jutīsieties saguris un miegains, būs nepieciešams kāds, kas jūs aizvedīs mājās. Iespējams, ka 3 dienas var saglabāties pietūkums un diskomforta sajūta. Var būt nepieciešamas dažas nedēļas, lai mute būtu pilnībā sadzijusi. Dzeriet daudz šķidruma. Ārsts var izrakstīt zāles, lai mazinātu sāpes vai pietūkumu. Zvaniet savam ārstam, ja ir drudzis vai sāpes un pietūkums neuzlabojas. Neēdiet cietus, kraukšķīgus vai lipīgus ēdienus, kas var kairināt un iekļūt brūcē.

Rezultāts

Iespējams, ka pēc gudrības zoba ekstrakcijas nebūs nepieciešama atkārtota vizīte, ja nav nepieciešams noņemt šuves un operācija tika aizvadīta bez komplikācijām, nav pastāvīgas problēmas, piemēram, pietūkums, sāpes, nejutīgums vai asiņošana, kas varētu liecināt par infekciju, nervu bojājumiem vai citām problēmām.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā gudrības zobu ekstrakciju. Zobārstiem ir liela pieredze gudrības zobu raušanā, īpaši sarežģītās gudrības zobu operācijās.

Kad jāveic gudrības zobu raušana?