Deguns, kas atrodas sejas centrā, nodrošina estētisko līdzsvara sajūtu.  Ar prasmīga plastikas ķirurga palīdzību, degunu var pārveidot un uzlabot. Rinoplastika ir kļuvusi daudzpusīgāka – var atgūt deguna funkciju pēc traumas vai slimības, vai lai novērstu elpošanas problēmas, kas ietekmē miegu un spēju nodarboties ar sportu.

Kas ir rinoplastika?

Rinoplastika jeb deguna formas maiņas operācija uzlabo cilvēka deguna formu, izmēru un simetriju, pielāgojot to pārējai sejai. Tā var uzlabot dzīves kvalitāti, jo kopējais izskats uzlabojas, deguns izskatās dabisks.

Kādos gadījumos veic?

Pārveidojot deguna struktūru – kaulus, skrimšļus un ādu, plastiskais ķirurgs var palīdzēt iztaisnot šķību degunu, izlīdzināt pamanāmu izcilni degunā, samazināt pārāk izvirzītā degungala garumu, sašaurināt to, samazināt pārāk lielu degunu, atjaunot deguna simetriju pēc traumas, atvieglot elpošanu, ja aizsprostotas deguna ejas, izlabot traumu atstātās sekas.

Atvērtā rinoplastika

Atvērto rinoplastiku, ko dēvē arī par ārējo rinoplastiku, veic, veicot nelielu iegriezumu mīkstajos audos, kas atdala nāsis. Atrodoties vispārējā anestēzijā, šī metode ļauj viegli piekļūt pamatā esošajam kaulam un skrimslim. Atvērtās tehnikas galvenais ieguvums ir uzlabota precizitāte deguna kaula pārveidošanā.

Slēgtā rinoplastika

Slēgtā rinoplastika tiek veikta, izdarot visus nepieciešamos iegriezumus, kas pilnībā paslēpti nāsīs. Bez ārējiem iegriezumiem slēgtā tehnika ir drošāka un nerada nekādas redzamas rētas.

Operācijas norise

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē, tāpēc ir nesāpīga. Tā ilgst aptuveni 1 – 2 stundas. Pēc operācijas diennakti nepieciešams uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā. Operācija neietekmē elpošanu. Ķirurgi veic slēgto rinoplastiku, tādēļ vēlāk rētas nav redzamas.

Pēcoperācijas periods

 Lai gan rinoplastika ir salīdzinoši droša un vienkārša procedūra, atveseļošanās no tās var aizņemt kādu laiku. Pēc operācijas 6 – 10 dienas ieteicams nēsāt ģipša šinu, lai saglabātu deguna pozīciju. Tūska un zilumi pilnībā izzūd mazāk kā mēneša laikā. Rezultāts saglabājas visa mūža garumā. Var paiet gads, pirms varēsiet pilnībā novērtēt operācijas gala rezultātu.

„Ādažu privātslimnīcas” speciālistiem ir vairāk kā 30 gadu pieredze šādu operāciju veikšanā. Profesionāli ķirurgi rūpējas, lai ikviens spētu iegūt sev tīkamāko izskatu, ja to liegusi kāda nepilnība.

Kā tiek veikta deguna korekcija?