21. gadsimtā krūšu palielināšana ir kļuvusi par pasaulē populārāko plastisko operāciju. Ik gadu to veic aptuveni 2 miljoni sieviešu, un šis skaitlis paliek aizvien lielāks un lielāks. Līdz ar to sieviešu interese par krūšu palielināšanas operācijām jeb mammoplastiku tikai palielinās. Informācijas par šo procedūru interneta vidē ir diezgan daudz, taču reti, kurš zina, kad tika veikta pirmā krūšu operācija vai kāds ir implantu vidējais svars. Šajā rakstā mēs apkopojām trīs, mūsuprāt, interesantākos faktus par krūšu palielināšanu.

Pirmā krūšu palielināšanas operācija

Pirmā zināmā operācija, kas tika veikta ar mēķi palielināt krūtis, tika veikta XIX gadsimta beigās. Tolaik panākt lielāku krūšu efektu mēģināja ar šķidrā parafīna injekcijām. Šo gadu laikā krūšu palielināšanu mēģināja veikt arī ar kaučuku, stikla lodēm, ziloņkaulu, vilnu un pat putuplastu. Taču mūsdienīgas operācijas, izmantojot visiem zināmus silikona implantus, tiek veiktas sākot no 1961. gada, un jau nākošgad atzīmēs savu 60. jubileju. 

Implantu svars

Vidējs krūšu implanta svara ir aptuveni 200 līdz 300 grami. Protams, šis skaitlis ir atkarīgs no izvēlētā implanta materiāla un tilpuma. Jo lielāks tilpums, jo lielāks būs implanta svars.

Efektu var redzēt jau pirms operācijas 

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, 21. gadsimtā jau var precīzi vizuāli noteikt, kāds būs operācijas rezultāts. Dažas klīnikas piedāvā 3D tehnoloģiju, ar kuras palīdzību tiek ievadīti pacientes parametri, un uz ekrāna var redzēt provizorisku pēcoperācijas rezultātu ar izvēlēto implantu veidu. 

Krūšu palielināšana ir unikāla operācija, kura katru dienu palīdz sievietēm visā pasaulē justies skaistākām un pārliecinātākam par sevi. Ja arī tu esi domājis par mammoplastikas veikšanu, atrodi savā tuvumā vislabāko plastisko ķirurgu un dodies uz pirmo konsultāciju. Rezultāts tev neliks vilties!

Interesanti fakti par krūšu palielināšanu